fbpx

Kullanım Şartları

Kullanım Koşulları

Kreaktivist; kültür, sanat, arkeoloji, kültür varlıkları, sergiler, etkinlikler ve fuarlar hakkında güncel haberler, özel içerikler, röportajlar ve makaleler yer alan bir içerik portalıdır. Sitede oluşturulan tüm haber, makale ve içeriklerden içerik sahipleri sorumludur.

Şartlar;

www.kreaktivist.com.tr adresinden erişilebilen bu web sitesine erişerek, bu web sitesi Kullanım Hüküm ve Koşullarına tabi olmayı ve yürürlükteki tüm yerel yasalara göre sözleşmeden sorumlu olduğunuzu kabul edersiniz. Bu web sitesinde yer alan makale ve röportajlar telif hakkı ve ticari marka kanunları ile korunmaktadır.

İçerikler; 

Kreaktivist web sitesinde yayınlanan içeriklerin hukuka uygunluğuna özen göstermektedir. Sitede yer alan içeriklerle ilgili şikayetinizi info@kreaktivist.com.tr e-posta adresine bildirebilirsiniz.

Sitemizde yazarların yazdığı yazılar, site formatına uygun bir yapı haline getirilip (görseller, başlık, spot, font büyüklüğü vs.) yayınlanmaktadır. Yazı içeriğine herhangi bir müdahalede bulunulmamaktadır. Bu sebeple yazarların hazırladığı makaleler, haberler ve röportajlar kendi sorumluluğundadır.

Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Madde Ek-4  “…hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserler içerikten çıkarılır. Bunun için hakları haleldar olan gerçek veya tüzel kişi öncelikle bilgi içerik sağlayıcısına başvurarak üç gün içinde ihlâlin durdurulmasını ister” hükmü uyarınca telif hakkı ihlali olduğunu düşündüğünüz yazı/resim/video vb. içerikleri bize bildirmeniz durumunda, inceleme yapılarak en geç 4 iş günü içinde inceleme yapılarak size bilgi verilecek, gerekli durumlarda ilgili içerik sitemizden kaldırılacaktır.

İçeriklere yapılan yorumlardan Kreaktivist sorumlu değildir.

Kullanım Lisansı

Yalnızca kişisel, ticari olmayan geçici görüntüleme için Kreaktivist Web Sitesindeki materyallerin bir kopyasının geçici olarak indirilmesine izin verilir. Bu, mülkiyet devri değil, lisans verilmesidir ve bu lisans kapsamında şunları yapamazsınız:

 • Fotoğraf ya da görsel manipülasyonu, görsel üzerine logo – marka uygulaması, değiştirmek veya kopyalamak;
 • Fotoğraf ya da görselleri herhangi bir ticari amaçla veya herhangi bir kamuya teşhir amacıyla kullanmak;
 • Kreaktivist’in Web Sitesinde yer alan herhangi bir yazılımı tersine çevirmeye çalışmak;
 • Görsel, fotoğraf ya da metinlerde herhangi bir telif hakkı veya diğer mülkiyet notlarını kaldırmak;
 • Görsel, fotoğraf ya da metinleri başka bir kişiye aktarmak veya herhangi bir başka sunucudaki içerikleri “aynalamak”.

Kreaktivist bu kısıtlamalardan herhangi birinin ihlali durumunda sonlandırılmasına izin verecektir. Fesih üzerine, görüntüleme hakkınız da sona erecektir ve ister basılı ister elektronik formatta olsun, elinizde bulunan indirilmiş materyalleri imha etmelisiniz.

Dosyalar ve dış bağlantılar;

Kreaktivist, Web Sitesine bağlı sitelerin tümünü incelememiştir ve bu tür bağlantılı sitelerin içeriğinden sorumlu değildir. Kullanıcılar web sitesi sayfalarından indirdikleri tüm dosyaları virüs taramasından geçirmek zorundadırlar. Sistemimizde hiçbir şekilde virüs olmamasına rağmen işletim sistemi ve programların açıklarından yararlanarak sisteme bulaşabilecek her türlü kötü yazılım için kullanıcılar kendi güvenliklerini sağlamak durumundadırlar. Aksi taktirde web sitesi sayfalarımızdan indirilen dosyalar veya dış bağlantılar için hiçbir hak talep edilemez, editör, yazarlar, içerik üreticiler ve site sahipleri zan altında bırakılamaz, cezai yükümlülük sunulamaz.

Web sitemizin sayfalarında yer alan içeriklerde dış bağlantılara yer verilmektedir. Bu dış bağlantıların sayfalarımız, editörlerimiz, yazarlarımız, içerik üreticilerimiz ya da site sahibi ile hiçbir alakası yoktur. Sadece tavsiye bağlantılardır. Bu bağlantılardan dolayı oluşabilecek problemlerden dolayı Kreaktivist hiçbir sorumluluk kabul edilmeyecektir.

İlanlar

Kreaktivist.com.tr web sitesinde yer alan ilanların tüm içerik bilgileri, görselleri ve bağlantı linkleri reklam verenin sorumluluğundadır.

Firma, kurum ya da kuruluların hazırladığı ve tarafımızdan onaylanarak yayınlanan ilandaki bilgilerin tamamının doğruluğunu ve gerçekliğini garanti etmez. İlanlarda bulunan bağlantıları ziyaret etmek, ilgili ilanın içeriğine katılmak / katılmamak, satın almak / almamak, form doldurmak ya da anket yapıp/yapmamak tamamen ziyaretçinin tasarrufunda olup doğabilecek hukuki sorumluluk tamamen ilan verene ve kullanıcı kişiye aittir. İlanlar sonucunda doğabilecek hiçbir sorundan kreaktivist.com.tr web sitesi sorumlu değildir.

Web sitemizi kullanan tüm kullanıcılar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar.

Sorumluluk Reddi

 1. Kreaktivist, bu web sitesinde yer alan bilgilerin tam ve doğru olduğunu veya sayfaya kesintisiz giriş sağlanacağını garanti etmemektedir. İşbu Sitede yer alan beyanlar hukuken taahhüt niteliğinde sayılmamaktadır ve bağlayıcı değildir. Bu bilgilerle üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesi; mülkiyet, satılabilirlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.
 2. Bu web sitesinde yer alan bilgi, rapor, grafik ve benzeri her türlü elektronik belge Kreaktivist tarafından herhangi bir maddi menfaat temin edilmeksizin genel anlamda kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Web sitesinde yer alan bu elektronik dokümanların doğruluğu; yazım, imla hatası, anlatım bozukluğu, aktarım hatası, sistemlerin bozulması veya saldırıya uğraması gibi nedenlerden kaynaklanan hatalara karşı garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.
 3. Bu nedenle bu web sitesinde yer alan elektronik belgelerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu belgelere dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak, doğrudan veya dolaylı, her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan Kreaktivist sorumlu tutulamaz.
 4. Bu web sitesinin kullanımı sırasında herhangi bir arıza, hata, eksiklik, kesinti, kusur veya nakilde gecikme, bilgisayar virüsü veya hat veya sistem arızası sonucu doğrudan ya da dolaylı ortaya çıkan zarar, ziyan ve masraflar da dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir zarardan, Kreaktivist ve/veya çalışanı, bu tür bir zarar olasılığından haberdar edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmazlar.
 5. Bu bilgiler doğrultusunda, Kreaktivist, bu web sitenin içeriğinde yer alan bilgilerden ve görsel malzemeden kaynaklanabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan hiç bir şekil ve surette sorumlu değildir.
 6. Sitede yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Kreaktivist dilediği zaman web sitesinin herhangi bir bölümünü iptal edebilir, değiştirebilir, haber vermeksizin web sitesindeki bazı özellikleri, bilgileri veya web sitesinin bazı bölümlerine erişimi sınırlandırabilir.
 7. Kreaktivist, web sitesinin virüs önlemlerini almış olmakla birlikte, bu konuda bir garanti vermemektedir. Herhangi bir bilgi, belge, uygulama vb. indirmeden önce virüslerden korunma konusunda gerekli önlemlerin alınması tavsiye edilir.

Gizliliğiniz

Lütfen Gizlilik Politikamızı okuyun.

Son güncelleme 20.07.2023