Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Ukulele Ankara ile Çocuk Şarkıları Konseri

18 Şubat, 2023 @ 15:00 - 18:00

Ukulele ve Koristler:
Ayla Nur Vurucu, Burçin Yüksel Keleşoğlu, Esra Çorumluoğlu, Ezgi Akgül, Melissa Aydoğan, Mürüvvet Yarımca, Serhat İydir, Şeyda Özkan

Ankara’nın ve Türkiye’nin adından çok bahsettiren Ukulele enstrümanı topluluğu Ukulele Ankara, geçmişten günümüze çok sevilen çocuk şarkılarını Mavi Salon’da seslendirecek.

Ukulele Ankara 2018 yılında birlikte ukulele çalıp şarkı söyleyen bir grup ukuleleci tarafından kuruldu. Kısa sürede yeni ukulelecileri arasına alarak birlikte çalmanın, birlikte öğrenmenin gücüne inanan bir topluluğa dönüştü. Bu topluluğu Hawaii dilinde ifade etsek ‘Ohana’ kelimesini kullanırdık. Yani ‘aile’. Topluluk; profesyonel müzisyenlerden amatörlere geniş bir yelpazede herkesin birbirine katkı sağladığı bir yapıdadır. Dünyada çok yaygın olmasına karşın bir topluluk olarak faaliyet sürdürmesiyle Türkiye’de tektir Ukulele Ankara. ‘Ukulele ile Çocuk Şarkıları Orkestrası’ projesi 2020 yılından beri çocuklar ve ailelerine hitap edecek şekilde repertuarını geliştirmektedir. Topluluk çalışmalarını ve orkestra şefliğini kurucu Cemil Oğuz yürütmektedir.

Detaylar

Tarih:
18 Şubat, 2023
Saat:
15:00 - 18:00
Website:
https://biletinial.com/muzik/ukulele-ankara-ile-cocuk-sarkilari-konseri-csoada

Mekan

CSO ADA ANKARA
Talatpaşa Bulvarı, No: 38 Opera, 06330 Altındağ/Ankara
Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar
Mekan sitesine git